Games!!!

Νέες τεχνολογίες, εξελίξεις, υπολογιστές, προγράμματα, παιχνίδια.

Re: Games!!!

Νέα δημοσίευσηαπό bighooks στις: Τετ Απρ 16, 2014 11:24 am

Ξερει κανεις απο που κατεβαζω το τελευταιο patch για το NBA2K14; και πως το εγκαθιστω; εχει κολλησει.
Άβαταρ μέλους
bighooks
Warlord of Mars

Νέα δημοσίευσηαπό Doomsword στις: Πέμ Σεπ 24, 2015 2:05 am

απο τον Απριλη ή Μαη που πηρα νεο πισι κανω catch up σε ενα σωρο τιτλους που ειχα μεινει πισω χρονια τωρα...

τελειωσα χθες το reboot του Tomb Raider που βγηκε το 2013 νομιζω και εχω να πω πως ηταν εξαιρετικο!! απιστευτα γραφικα, δυνατο gameplay, ωραια ατμοσφαιρα, καλη υποθεση, γενικα αξιζει να το τσεκαρει οποιος το σκεφτεται

αυτο που ειναι λιγο απογοητευση ειναι το Bioshock γιατι κατανταει κουραστικο και ειναι και ψιλοχοντροαντιγραφη του System Shock 2 (τα εχει φτιαξει ο ιδιος...). Ειχα παρει στη φτηνια την τριλογια αλλα με βλεπω απο το πρωτο να παω στο τριτο κατευθειαν... δεν την παλευω αλλη μια απο τα ιδια στο 2...

πολυ δυνατο shooter ηταν το Metro Last Light και εχω φορτωσει στο standby το πρωτο της σειρας Metro 2033 redux. περασα και το crysis (8 χρονια μετα που βγηκε ακομη καταφερνει και ζοριζει το μηχανημα...) αλλα δεν εχω τρελαθει, καλουτσικο, μεχρι εκει.

Αυτο που μαλλον μου εχει φαει περισσοτερο χρονο ειναι το Skyrim. Γενικα δεν ειμαι των RPG αλλα με κολλησε!
Άβαταρ μέλους
Doomsword
Moderator

Νέα δημοσίευσηαπό rawforce στις: Πέμ Σεπ 24, 2015 11:17 am

Τα Μετρο πολυ καλα,τα εχω τελειωσει στο PS4
Απο εκει και περα οταν εχω χρονο προσπαθω να τελειωσω το Alien Isolation που ειναι και γαμω τα Survival Horror και αρκετα ζορικο!
Never Say Goodbye..
Άβαταρ μέλους
rawforce
Moderator

Νέα δημοσίευσηαπό Metal_Warrior στις: Πέμ Σεπ 24, 2015 8:21 pm

το Tomb Raider του 2013 γάμησε! το βρήκα πάρα πολύ καλό!

Τα 2 πρωτα Bioshock τα βρήκα πολύ καλά, το 3ο δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου, παρά το φοβερό hype που ειχε δημιουργηθεί

Τα metro ήταν καλά και τα 2, φοβερή ατμόσφαιρα. Διάβασα και το βιβλίο αφού έπαιξα το 1ο, καλό και αυτό

Skyrim εννοειται έπος, αλλά μου φάνηκε πως καναν μικρή πρόοδο σε σχέση με το oblivion.

εγώ ξεκίνησα witcher 3 το οποίο όμως ειναι τεράστιο και κάποια στιγμή ξεφουσκώνει / το βαριέσαι. Δυστυχώς δεν καταφέρνει να φτάσει το έπος του 2
No Fate. Only the Power of Will.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Warlord of Mars

Νέα δημοσίευσηαπό Doomsword στις: Τετ Οκτ 14, 2015 1:47 am

επιασα σημερα το Mad Max

επαθα πλακα με το ποσο γαμαει!

συν οτι ειναι τρομερα optimized και ΠΕΤΑΕΙ σε i3 με r9 280x

κατα τα αλλα, τελειωσα το black mirror 2, πολυ ανωτερο του πρωτου, και γενικα περασε ωραια η ωρα.

Προχωραω αργα και σταθερα το Batman Arkham Asylum (καλο αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας) και μαλλον με βλεπω να παραταω το πρωτο Assassin's Creed γιατι εγινε τρελη βαρεμαρα.

Ειχα ξεκινησει και το Just Cause 2 το οποιο ειναι γαματο με πολυ γελιο και δραση, αλλα κολλησα σε μια ηλιθια αποστολη και δε βλεπω φως στο τουνελ... παντως δεν ειναι πολλα τα παιχνιδια οπου μπορεις να κλεψεις ενα τζετ για να καταριψεις ενα πυραυλο που κουβαλει δορυφορο και μετα τα εκτοξευθεις με το αλεξιπτωτο, να προσγειωθεις στο δρομο και να κλεψεις περαστικο αμαξι ωστε να πας στην επομενη αποστολη :lol:
Άβαταρ μέλους
Doomsword
Moderator

Νέα δημοσίευσηαπό rawforce στις: Τετ Οκτ 14, 2015 10:10 am

Εεεεετσι Mad Max επος!!
Το προχωραω σιγα σιγα στο PS4..Και εχει και επος ξυλικι!!

Αυτο που φαινεται γαμηστερο ειναι το Soma και ειναι στα υποψιν..Αν το εχει παιξει κανενας ας μας πει τι λεει!
Never Say Goodbye..
Άβαταρ μέλους
rawforce
Moderator

Νέα δημοσίευσηαπό Doomsword στις: Τρί Αύγ 09, 2016 10:58 pm

εχω φαει κολλημα με το Dishonored, τι επος παιχνιδαρα!
Άβαταρ μέλους
Doomsword
Moderator

Νέα δημοσίευσηαπό Doomsword στις: Δευτ Μαρ 27, 2017 1:36 pm

Οποιος ψαχνει πραγματικα γαματο στορυ, ας κοιταξει το The Wolf Among Us.

Ειναι ενα episodic adventure της Telltale, αλλα ενα interactive movie ουσιαστικα, γιατι ο παικτης καλειται κυριως να επιλεξει διαλογους και καποιες δρασεις κατω απο πιεση χρονου (quicktime events), καθοριζοντας την εξελιξη της υποθεσης, αλλα δεν εχει πραγματικο gameplay, εστω και τυπικου point and click adventure game περαν ελαχιστων σημειων. Παρολα αυτα, η υποθεση, το στησιμο, η ατμοσφαιρα, τα γραφικα, η παρουσιαση κλπ ειναι τοσο αριστοτεχνικα δοσμενα που δε θες να το κλεισεις μεχρι να τελειωσει το καθε επεισοδιο (5 συνολο).

Το premise ειναι οτι ολες οι μυθικες φιγουρες των παιδικων παραμυθιων εχουν ερθει στον κοσμο μας και ζουν στην περιοχη Fabletown. Οσοι εχουν επιλεξει να λαβουν ανθρωπινη μορφη εχουν δικαιωμα να ζουν στον εξω κοσμο, οι υπολοιποι ζουν στη Φαρμα εγκλειστοι. Ο παικτης αναλαμβανει το ρολο του Bigby Wolf (Big Bad Wolf), που πλεον ειναι ο Σεριφης και ερευνα μια σειρα απο δολοφονιες για λογαριασμο της αντιδημαρχου... Χιονατης! Οσο παραξενο και αν ακουγεται, το ολο στορυ ειναι δωσμενο εντελως σοβαρα, ξεκαθαρα adult με εντονο film noir στοιχειο και παρα πολλη βια. Ολα ειναι σαπια στην 'Παραμυθουπολη' και ο Κακος Λυκος πρεπει να επιβαλλει την ταξη. Δε λεω παραπανω λεπτομερειες γιατι πραγματικα θα χαλασω τη μαγεια.

Συχνα πυκνα ειναι σε προσφορα στο ταλιρο στο Steam ή το GOG οποτε δεν υπαρχει δικαιολογια!

Καθε επεισοδιο θελει καπου μιαμιση ωρα να ολοκληρωθει, αλλα δεδομενου του branching συστηματος επιλογων, μπορει καποιος να το παιξει αρκετες φορες για να τα δει ολα.
Άβαταρ μέλους
Doomsword
Moderator

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Technology

Συνδεδεμενα μελη

Μέλη σε αυτό το φόρουμ : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτες